Úvod

Horská chata Lusitania v Desné, jednopatrová budova nově rekonstruovaná v červnu 2020, stojící na úbočí Desenského vrchu v nadmořské výšce přes 600 metrů, nabízí ubytování v 5 pokojích o kapacitě 20 lůžek (přízemní pokoj může být využit i pro pohybově hendikepované).

Hostům je k dispozici plně vybavená kuchyň s ledničkou (s mrazákem), elektrickým sporákem (s troubou) a myčkou. Dostatečný počet míst u 5 stolů v prostorné jídelně (a zároveň společenské místnosti) s krbovými kamny.

Za chatou je ohniště s posezením a překrásným výhledem.

Malebné okolí láká ke kratším i delším výletům, ať již v létě pěšky či v sedle kola, v zimě na běžkách nebo do nedalekých lyžařských areálů (např. Desná – Černá Říčka, Tanvaldský Špičák, Harrachov, Rokytnice nad Jizerou).

Přijeďte k nám, … a jste v Jizerkách! Je tu krásně celoročně! 

Historie chaty Lusitania

Budova pochází patrně z 19. století, první zmínky v pozemkové knize se datují do let 1832 a 1845. Od července 2011 má Horská chata Lusitania současné majitele. Jméno Lusitania jsme vybrali vzhledem k naší oblibě Portugalska. Od prvního dne se snažíme vše změnit k našemu obrazu. Interiér i exteriér postupně vylepšujeme, aby se zde nám i Vám líbilo, a rádi jste se k nám vraceli. I proto byla chata v červnu 2020 nově rekonstruovaná.

06-lusitania-zima-2021.jpg

Ubytování

Jednopatrová budova, částečně podsklepená, pět pokojů (1 bezbariérový v přízemí a 4 v patře) s 20 lůžky. V pokojích jsou postele s antialergickými peřinami, skříně a vestavené skříně na chodbě.

Topení elektrickými přímotopy (WC, koupelny, všechny pokoje) a kamny (jídelna, hala, pokoj dole).

Chata je napojena na městský vodovod, voda je tedy pitná.

Celá chata je nekuřácká a není zde televize. Pro hosty, kteří na dovolené potřebují zůstat ve spojení, doporučujeme mobilní připojení k internetu. Během pobytu jsou k dispozici informační materiály o okolí, v zimě je možné zapůjčit si sněžnice. V chatě třídíme odpad (papír, plasty, sklo, bio-odpad), venku je kompostér na bio-odpad.

Malebná neoplocená zahrada pod chalupou nabízí kromě velkého venkovního ohniště a zahradního posezení pro větší počet osob, především překrásný výhled do zeleně a na protilehlý svah.

Chalupa je vhodná pro skupinu přátel, či několik rodin s dětmi nebo firemní pobyty i teambuilding.

V přízemí se nachází plně vybavená společná kuchyň (lednička s mrazničkou, elektrický sporák s varnou deskou a horkovzdušnou troubou, mikrovlnná trouba, toustovač, elektrický odšťavňovač na džus, mixér, 2 rychlovarné konvice, myčka (včetně tablet), kuchyňské náčiní a nádobí k dispozici)

Dostatečný počet míst u 5 stolů v prostorné jídelně (společenská místnost) s krbovými kamny, které vytvoří zaručeně pravou horskou atmosféru.

V hale jsou police na venkovní obuv, věšáky na šaty, vstup do 2 koupelen se sprchovými kouty (muži/ženy) a do prostoru se 2 umývadly a 2 oddělenými WC (muži/ženy).

V přízemí se nachází 1 bezbariérový pokoj (4 lůžkový), vhodný pro rodinu s malými dětmi nebo pro seniory či pohybově hendikepované.

V přízemí se nachází 1 bezbariérový pokoj (4 lůžkový)

V patře jsou 4 pokoje (s počty lůžek 5, 3, 4 a 4), do kterých se jde po schodech ze vstupní haly.

Na společné chodbě v patře mají pokoje individuální uzamykatelné vestavěné skříně.

Pokoj č. 1 – 4 lůžka (2 postele + 1 palanda)
Pokoj č. 3 - 5 lůžek (5 postelí)
Pokoj č. 4 - 3 lůžka (1 postel + 1 palanda)
Pokoj č. 5 - 4 lůžka (2 postele + 1 palanda)
Pokoj č. 6 - 4 lůžka (4 postele)

Kdo by místo vaření v kuchyni uvítal možnost polopenze či plné penze, lze zavítat do některého ze stravovacích zařízení v Desné, ve vzdálenosti přibližně 1 km od chaty.

Ve stejné vzdálenosti jsou i zastávky linkových autobusů, železniční zastávka, městský sportovní areál, zdravotní středisko, pošta, samoobsluha, menší obchody (i několik „večerek“) a infocentrum. Dobré možnosti nákupů nabízí Tanvald (3 km od chaty) – Billa, Lidl, Penny.

Chata je velmi snadno dostupná vozem, na kole i pěšky. Leží asi 100 metrů vpravo od křižovatky s ulicí Sokolská.

Kompletní cenové podmínky

Termín ubytování Cena za celou chatu na den Cena za celou chatu na týden
Zima (říjen – duben) 5400,- 37.800,-
Léto (květen – září) 4.400,- 30.800,-
Vánoce (20.12 – 27.12.) 6000,- 42.000,-
Silvestr (27.12 – 3.1.) 6000,- 42.000,-
Při plně obsazené chatě (20 lůžek) tedy vyjde cena na osobu v létě na 220,- Kč/den a v zimě na 270,- Kč/den.

V případě pronájmu skupinou s výrazně menším počtem osob (např. 1 – 2 rodinami) je možné domluvit individuální slevu z ceny.

Horská chata LUSITANIA

a jste v Jizerkách …

od 4.400 /den

Ceník ubytování

Jednopatrová budova, částečně podsklepená, pět pokojů (1 bezbariérový v přízemí a 4 v patře) s 20 lůžky.

Pokoj

Chata v zimě

5.0
5.400 Kč/den

Cena za celou chatu na den.
Termín ubytování Zima (říjen - duben)

Podívat na detail Rezervovat
Pokoj

Chata v létě

5.0
4.400 Kč/den

Cena za celou chatu na den.
Termín ubytování Léto (květen - září)

Podívat na detail Rezervovat
Pokoj

Chata na vánoční svátky

5.0
6.000 Kč/den

Cena za celou chatu na den. Termín - Vánoce a Silvestr (20.12. - 3.1.)

Podívat na detail Rezervovat