Kontakt

Horská chata Lusitania
Výletní 24
468 61 Desná I

mobil: +420 723 460 433
fax: +420 312 527 757
Email:lusitania@chatadesna.czNapište nám

Ubytování

Jednopatrová budova, částečně podsklepená, šest pokojů (2 v přízemí a 4 v 1.patře) s 19 lůžky. Topení elektrickými přímotopy (WC, koupelny, pokoje č. 1-6)  a kamny (společenská místnost, hala, pokoje č.1 a 2). Chata je napojena na městský vodovod, voda je tedy pitná.

 

V přízemí se nachází plně vybavená společná kuchyň (lednička s mrazničkou, elektrický sporák s troubou, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, kuchyňské náčiní a nádobí k dispozici), společenská místnost (jídelna) s krbovými kamny a dětským koutkem.

V hale jsou police na venkovní obuv, věšáky na šaty, vstup do 2 koupelen se sprchovými kouty a do umývárny se 2 WC.

V přízemí se nachází 1 pokoj (3 lůžkový s možností přidat 4. plnohodnotné lůžko), vhodný pro rodinu s malými dětmi nebo pro seniory. Do zbylých 4 pokojů se jde po schodech ze vstupní haly (s počty lůžek 5, 3, 4 a 4). Na společné chodbě v patře mají pokoje individuální uzamykatelné vestavěné skříně.

 

Kdo by místo vaření v kuchyni uvítal možnost polopenze či plné penze, lze je objednat v nedaleké chatě (asi 90 metrů od nás), nebo v některém ze stravovacích zařízení v Desné, které jsou ve vzdálenosti přibližně  1 km od chaty. Ve stejné vzdálenosti jsou i zastávky linkových autobusů, železniční zastávka, městský sportovní areál, zdravotní středisko, pošta, samoobsluha, menší obchody (i několik „večerek“) a infocentrum. Dobré možnosti nákupů nabízí i  Tanvald (3 km od chaty) – Billa, Lidl, Penny.   

 

Celá chata je nekuřácká.

Dále si dovolujeme upozornit, že v chatě není televize. Pro hosty, kteří na dovolené potřebují zůstat ve spojení, doporučujeme mobilní připojení k internetu (máme vyzkoušeno O2, které sice není nijak rychlé, ale celkem funguje; ostatní mobilní operátoři na dotaz také potvrdili pokrytí). Během pobytu si můžete zdarma zapůjčit venkovní gril, venkovní dřevěné kuželky s čísly, kobercovou hru Člověče, nezlob se, dětskou vaničku, ruční pračku pro přeprání oblečení a informační materiály o okolí. U venkovního ohniště s posezením najdete šňůry s kolíčky pro sušení prádla. V chatě třídíme odpad.

 

Pokoj č. 1 – 3 lůžka (1 postel + 1 palanda), s možností přidat 4. plnohodnotné lůžko

Pokoj č. 2 - 4 lůžka (2 postele + 1 palanda) – trvale obsazen

Pokoj č. 3 - 5 lůžek (5 postelí), s možností přidat 6. plnohodnotné lůžko

 

Pokoj č. 4 - 3 lůžka (1 postel + 1 palanda)

Pokoj č. 5 - 4 lůžka (2 postele + 1 palanda)

Pokoj č. 6 - 4 lůžka (4 postele)